вівторок, 21 листопада 2017 р.

«Щоб світилася добром і щастям дитяча душа»

Добрі слова – це сади, 
Добрі слова – це коріння, 
Добрі думки – квіти, 
Добрі справи – плоди.
      20 листопада 2017 року в рамках заходів проведення Дня спільних дій в інтересах дітей Рожнятівською бібліотекою для дітей разом із cлужбою у справах дітей Рожнятівської РДА, Будинком дитячої та юнацької творчості, Рожнятівською загальноосвітньою школою проведено годину спілкування «Щоб світилася добром і щастям дитяча душа».
     Із 1956 року Генеральною Асамблеєю  ООН проголошено Декларацію прав дитини, яка визначає основні життєві потреби дитини, її основні права, право національності та ім’я, право на освіту, заборону дитячої праці, право на гру та розвиток.  
      20 листопада 1989 року, Генеральною Асамблеєю ООН була прийнята та відкрита для підписання, ратифікації та приєднання Конвенція ООН про права дитини – міжнародний документ, який вперше в історії людства визначив повний спектр прав дитини та правові стандарти в сфері захисту прав дитини.
      З 20 листопада 2003 року  в Україні відзначається  День спільних дій в інтересах дітей, як один із шляхів консолідації зусиль усіх громадських, державних та суспільних інституцій, що опікуються проблемами та благополуччям дітей.
      На цій зустрічі разом із дітьми бібліотекарі поетапно визначали, що таке доброта, милосердя, які якості характеру притаманні людині від народження, а які необхідно виховувати у собі протягом життя, з’ясували, які риси характеру повинні бути притаманні людині, пригадали прислів’я та приказки про добро, ознайомилися з принципами відповідальності у житті дітей, склали правила доброти і милосердя, які повинні формуватися у дитячих серцях з малечку.
        Із великим задоволенням діти відповідали на запитання, спілкувалися з ведучими, охоче підходили до інтерактивної дошки, на яку власноруч прикріплювали відповіді на запитання, пояснювали, чому саме таку відповідь обрали.      З захопленням діти переглянули відеосюжети про добро і милосердя та, обговоривши побачене, визначили головні принципи доброти.
      Сподіваємося, що спілкування та слова доброти, почуті сьогодні, діти пронесуть крізь усе життя і пам’ятатимуть, що життя не можна витрачати на погані справи.

Немає коментарів:

Дописати коментар