вівторок, 30 листопада 2021 р.

Книга ювіляр 2021 року "Пригоди Цибуліно" Джанні Родарі

        30 листопада 1951 року відомий італійський автор Джанні Родарі уперше презентував світові свою книгу "Пригоди Цибуліно".

        Автор говорив: "Як це здорово знати, що книга … друкується не для того, щоб лежати десь в пилу на вітрині або в шафі, а для того, щоб її з відмінним апетитом проковтнули, з’їли, переварили сотні тисяч дітлахів».

   

    І справді, найзнаменитіший твір майстра, «Пригоди Цибуліно». Це пригоди доброго й хороброго хлопчика-цибулинки, який бореться проти зла і несправедливості, в формі алегорії являє сучасний соціальний сюжет (тут і класова боротьба, і тяготи режиму, і соціальна незахищеність). Родарі пише про це яскраво, смачно, під «літературним» соусом з фруктів і овочів.

 

               Визнання до письменника приходить в 1967 році. Джанні Родарі визнаний кращим письменником Італії. Його книги видаються мільйонними тиражами, переводяться   на десятки мов світу. І в Україні із превеликим задоволенням діти та дорослі зачитуються    книгами автора.

        Рожнятівська бібліотека для дітей завжди рада ознайомлювати користувачів із книгами Джанні Родарі. Щаслива посмішка на обличчі юних користувачів - це справжнє свято для бібліотекаря.Немає коментарів:

Дописати коментар